Wiślacki Diament

Wiślacki Diament to projekt, w ramach którego Wiślacka Szkoła Futbolu realizuje darmowe treningi dla zawodników z przedziału wiekowego 7-12 lat. Wybierani są najzdolniejsi chłopcy z całej Małopolski, a czasami nawet i z sąsiadujących województw.

Sama nazwa wskazuje na to, że szukamy takiego diamentu, który będzie spełniał się w Wiśle – mówi Rafał Wisłocki, dyrektor Wiślackiej Szkoły Futbolu. Obecnie poszukiwania dotyczą pięciu roczników: 2014, 2013, 2012, 2011 i 2010. Projekt zakłada stworzenie w każdym roczniku grup 20-osobowych, które raz w miesiącu będą przyjeżdżać na obiekty przy ulicy Reymonta 22, by trenować we wspólnym gronie pod okiem trenerów Wiślackiej Szkoły Futbolu. Projekt powstał na początku 2018 roku i od tego momentu sprawdzonych zostało ponad 500 zawodników. Chłopcy na początku rundy przechodzą testy sprawnościowe, a w kolejnych miesiącach trenują i grają sparingi. Najzdolniejsi są zapraszani na treningi do naszej szkoły futbolu.

Musimy to zrobić w taki sposób, żeby jak najwcześniej dowiedzieć się o zawodniku. W każdej grupie trafi się wyróżniający chłopiec, ale czy to będzie taki poziom, który pozwoli mu wybić się wyżej? Musi to zostać zweryfikowane, a Wiślacki Diament daje taką możliwość – tłumaczy Wisłocki. – Mając zawodnika z mniejszej miejscowości, który się wyróżnia, my już o tym wiemy. Mówimy trenerom, żeby o niego dbali, a jeżeli uważają, że warto, aby przyjechał zobaczyć, jak to wszystko w naszej szkole futbolu funkcjonuje, bardzo nas to cieszy. Stworzenie odpowiedniego środowiska może mocno pomóc w rozwoju, czasami nawet bardziej niż najlepszy trening – podsumowuje.

Trenerom, których zawodnicy biorą udział w projekcie oferowane są warsztaty szkoleniowe ze specjalistami pracującymi w Wiślackiej Szkole Futbolu, a także możliwość odbycia stażu przy grupach młodzieżowych.

Menu