Reprezentacja Polski do lat 16 podtrzymała formę z poprzednich spotkań i odniosła dzisiaj trzecie zwycięstwo. Znacząco do niego przyczynił się Michał Litwa, który zdobył bramkę na 3:1.

Polacy wcześniej w Izraelu rywalizowali z Gruzją i Białorusią. Oba spotkania wygrali (po 1:0), podobnie jak gospodarze, co też sprawiło, że niedzielne starcie było o symboliczne 1. miejsce w tym miniturnieju. Michał Litwa po dobrym wejściu na boisko w pierwszym meczu, w drugim przesiedział na ławce, ale pewnie dlatego, że selekcjoner Dariusz Gęsior desygnował go do gry przeciwko Izraelowi od pierwszej minuty.

„Litwin” odwdzięczył się w najlepszy możliwy sposób – w 38. minucie posłał piłkę do siatki, podwyższając prowadzenie biało-czerwonych do 3:1. Ostatecznie Polacy wygrali 3:2, a nasz napastnik zszedł z boiska w doliczonym czasie gry. W trzech turniejowych meczach wystąpił też inny zawodnik Wisły – Kacper Duda.

Izrael – Polska 2:3 (1:3)
Norbert Pacławski 11′, Dawid Bugaj 14′, Michał Litwa 38′

Polska: Oliwier Zych – Dawid Bugaj, Jakub Kolan, Mateusz Lipp, Radosław Seweryś, Patryk Romanowski (67′ Adrian Tymiński) – Norbert Pacławski (80′ Antoni Kozubal), Marcel Ruszel (67′ Tomasz Pieńko), Miłosz Brzozowski (80′ Wiktor Kamiński), Jakub Antczak (46′ Piotr Starzyński; 67′ Kacper Duda) – Michał Litwa (90′ Jakub Złoch).