Zawodnicy z roczników U12 oraz U13 po raz kolejny mieli okazję zmierzyć się z zagranicznymi rywalami w ramach projektu Interligi.

Straciliśmy kilku zawodników z powodu kontuzji i chorób, dlatego szansę na grę w Interlidze w Ostrawie otrzymali zawodnicy z klubów partnerskich, natomiast w Zlin zaproszenie dostało dwóch zawodników, wyróżnionych przez trenera grupy U11, którzy zaprezentowali wysoki poziom, udowadniając, że są gotowi na rywalizację z wymagającymi przeciwnikami – tłumaczył trener drużyny U12, Piotr Wijata.

Jak szkoleniowiec Wiślaków ocenił postawę swoich zawodników oraz rozegrane mecze? – Jestem zadowolony zarówno z zawodników, jak i z realizacji założeń meczowych. Z tygodnia na tydzień nasi zawodnicy są pewniejsi w działaniach, wierzą w swoje umiejętności i pomimo trudnych warunków, jakie stawiali nam przeciwnicy, myśleli o zadaniach i realizowali je. Nie uniknęliśmy błędów, po których przeciwnicy zdobywali bramki, natomiast na pochwałę zasługuje postawa po utracie goli – mówił Wijata.

Kadra Ostrawa: Krysa Dawid, Pępek Mateusz, Tarkowski Antoni, Furman Konrad, Wąsikowski Igor, Kulka Eryk, Olej Milan, Zbylut Mateusz, Bienias Bartłomiej, Kaczmarski Dorian, Sirant Korneliusz, Lepak Jan + testowani z klubu partnerskiego Wisła Czarny Dunajec.

Kadra Zlin: Krysa Dawid, Lepak Jan, Furman Konrad, Tarkowski Antoni, Sirant Korneliusz, Olej Milan, Kulka Eryk, Kaczmarski Dorian, Bienias Bartłomiej, Szczepaniak Dawid, Jańczy Oskar, Daniel Zdeb, Dawid Tracz.

Standardowo, spotkania z tymi samymi rywalami rozegrali także rok starsi chłopcy z rocznika U13. – Z każdego wyjazdu dokonujemy analizy pod kątem wykonanych zadań postawionych zawodnikom przed spotkaniem. Zadania te dotyczą treści nauczanych bądź doskonalonych w poprzedzających jednostkach treningowych. Jestem zadowolony z tego, w jakim stopniu zawodnicy realizowali to, czego od nich oczekuję – stwierdził Bartosz Bąk, trener zespołu U13.

Zapytaliśmy trenera Bąka o przebieg meczów rozegranych w Ostrawie. – W spotkaniach z Barca Academy Budapeszt oraz Fastav Zlin szybko obejmowaliśmy prowadzenie, całkowicie podporządkowując sobie przeciwnika pod nasz sposób gry, co dało nam ostatecznie dwa wysokie zwycięstwa. Mecz z Banikiem Ostrava był dla nas ogromnym wyzwaniem mentalnym, bo Czesi długo rozgrywali piłkę wszerz boiska, spychając nas do defensywy. Dopiero w końcówce spotkania udało im się znaleźć nieszczelność w naszym bloku defensywnym. Spotkanie ze Spartakiem Trnawa zaliczam do jednego z lepszych w naszym wykonaniu. Cała rozgrywka była wyrównana, ze sporą ilością akcji ofensywnych rozgrywanych w szybkim tempie – podsumowuje szkoleniowiec grupy U13.

Do Zlinu udaliśmy się w dość dużym osłabieniu personalnym, o ile nie miało to znaczenia w pierwszym meczu z gospodarzem, o tyle w drugim ze Śląskiem Wrocław nawarstwione zmęczenie spowalniało nasze działania oraz przyczyniło się do popełniania błędów decyzyjnych w kluczowych momentach. Mecz ten zakończył się dużym niedosytem, z jego przebiegu nie zasługiwaliśmy na porażkę 0:2. Uważam też, że spotkanie potoczyłoby się inaczej, gdybyśmy byli skuteczniejsi w pierwszych minutach – zakończył Bąk.

Kadra Ostrawa: Filip Baniowski, Kacper Burdalski, Piotr Chrapusta, Olivier Gumula, Bartosz Gurba, Bartłomiej Kluba, Oskar Konieczny, Jan Łakomy, Kacper Mędrela, Filip Przybyłko, Artur Przęczek, Aleksy Rokosz, Franciszek Radwański, Kacper Symula, Mateusz Wilk, Antoni Wójcik, Szymon Zwijacz.

Kadra Zlin: Piotr Chrapusta, Eryk Daczewski, Bartosz Gurba, Bartłomiej Kluba, Oskar Konieczny, Nathan Lis, Jan Łakomy, Filip Przybyłko, Mateusz Pomietło, Aleksy Rokosz, Fraciszek Radwański, Kacper Symula, Mateusz Wilk, Szymon Zwijacz.

Menu