Drużyny Wisły Kraków U14 oraz U15 do treningów wróciły w połowie stycznia. Forma na początku roku naszych drużyny sprawdzona została przez rówieśników z Lechii Gdańsk i Banika Ostrawa.

Drużyna U14 jeszcze w 2019 roku dokonała sporego osiągnięcia i awansowała do Małopolskiej Ligi Trampkarzy. W 2020 roku będzie mierzyła się zatem z rok starszymi drużynami. Sprawdziliśmy, jak podopieczni Michała Jani przygotowują się do rundy wiosennej. – Za nami pierwsze trzy sparingi z zespołami w tej samej kategorii wiekowej, w których zmierzyliśmy się kolejno z SMS-em Łódź, Lechią Gdańsk oraz Banikiem Ostrawa – skomentował trener Wiślaków.

– Jeżeli chodzi o wyniki, to można być usatysfakcjonowanym, ponieważ wszystkie z tych spotkań wygraliśmy, zdobywając dużo bramek i stwarzając multum sytuacji. Co do gry, to z nią zawsze może być lepiej. Gra w wielu fragmentach była szarpana, brakowało nam często cierpliwości i zdecydowania pod bramką, co może zabrzmi trochę dziwnie, bo przecież wygraliśmy wszystkie mecze i to zdecydowanie. Staraliśmy się przede wszystkim wdrażać do gry rzeczy, które realizujemy podczas treningów. W ostatnim czasie była to gra obronna, a jako że przeciwnicy nie narzucili nam zbyt wysokich warunków, to nie do końca mogliśmy się zrealizować – tłumaczył Jania.

Zapytaliśmy także o to, jak szkoleniowiec Białej Gwiazdy U14 podsumowałby odbyte do tej pory jednostki treningowe oraz mecze kontrolne? – Zwycięstwa zawsze cieszą, lecz styl i realizacja założeń w meczach sparingowych są równie ważne. Jestem o to spokojny, gdy tylko wszyscy zawodnicy wrócą do pełnej dyspozycji po chorobach i kontuzjach – podsumowuje trener Jania.

Pod wodzą trenera Patryka Jałochy do rundy wiosennej przygotowują się również zawodnicy U15. Podobnie jak młodsi koledzy, zmierzyli się z Lechią Gdańsk oraz Banikiem Ostrawa.

U14:
Wisła Kraków – SMS Łódź 15:0
Wisła Kraków – Lechia Gdańsk 4:1 (Antoni Wójcik 2, Hugo Woyna-Orlewicz, Tomasz Stanaszek)
Wisła Kraków – Banik Ostrawa 7:2 (T. Stanaszek 3, H. Woyna-Orlewicz, M. Jania, M. Kasia, N. Kominiak)

U15:
Wisła Kraków – Lechia Gdańsk 1:2 (Wiktor Jaślar)
Wisła Kraków – Banik Ostrawa 2:5 (M. Żmuda, W. Jaślar)

Menu