28 minut w swoim pierwszym występie w reprezentacji Polski do lat 16 zanotował Michał Litwa. Polacy po bramce w doliczonym czasie gry pokonali Gruzję 1:0. 

Młody napastnik pojawił się na boisku w 63. minucie, gdy na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. W doliczonym czasie gry wygrał pojedynek o piłkę z jednym z rywali i przedłużył podaniem do skrzydła, skąd trafiło idealne dogranie do wbiegającego Antoniego Kozubala. Polacy w następnych dnia zagrają z reprezentacjami Białorusi (31 stycznia) oraz Izraela (2 lutego).

Polska – Gruzja 1:0 (0:0)
Antoni Kozubal 90′

Sporego osiągnięcia dokonali w weekend zawodnicy z rocznika 2006. W dwumeczu z Górnikiem Wieliczka odnieśli pewne zwycięstwo i wiosną zagrają w Małopolskiej Lidze Trampkarzy przeciwko drużynom rok starszym.

Wisła Kraków będzie więc pierwszą drużyną w Małopolsce, która będzie miała rezerwy na poziomie wojewódzkim, albowiem rocznik 2006 do rozgrywek zgłoszony jest jako Wisła II Kraków, gdyż pierwsza drużyna występuje w Centralnej Lidze Juniorów U15.

Podopieczni trenera Michała Jani najpierw musieli wygrać w Krakowskiej Lidze Trampkarzy – tam poza jednym remisem odnieśli same zwycięstwa, a następnie wygrać w barażu ze zwycięzcą ligi w okręgu Myślenice/Wieliczka. W pierwszym spotkaniu z Górnikiem Biała Gwiazda triumfowała 4:1, natomiast w rewanżu dopełniła formalności wygrywając 5:1. Wiosną Wiślakom przyjdzie się zmierzyć wśród drużyn 9-16 w Małopolsce z możliwością awansu na jesień do TOP8.

Wisła Kraków – Górnik Wieliczka 4:1
Tomasz Stanaszek 2, Tomasz Dusik, Mateusz Kusiak

Górnik Wieliczka – Wisła Kraków 1:5
Paweł Gwizdowski, Tomasz Dusik, Mateusz Kusiak, Hugo Woyna-Orlewicz, Karol Szablowski

Menu